
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 754
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05836
Ext.Price$0.05836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05836 | $0.05836 |
| 10 | $0.02918 | $0.29180 |
| 50 | $0.02646 | $1.32300 |
| 100 | $0.02399 | $2.39900 |
| 500 | $0.02175 | $10.87500 |
| 1000 | $0.01972 | $19.72000 |
| 3000 | $0.01788 | $53.64000 |
| 5000 | $0.01621 | $81.05000 |
| 10000 | $0.01470 | $147.00000 |
